Poszetka – niby mała chusteczka a jednak dużo znaczy! Mała, kwadratowa chusteczka jest noszona w tzw. brustaszy czyli górnej kieszonce marynarki. Ten elegancki męski dodatek musi być wykonany z dobrej jakości tkaniny, najlepiej jedwabiu J a wtedy podkreśla elegancję i szyk stroju mężczyzny.

Standardowo poszetki są o rozmiarach ok. 30 x 30 cm i idealnie pasują nie tylko do stroju z krawatem, muchą czy fularem, ale również same w sobie mogą być dodatkiem do koszuli i marynarki. Taki zestaw to połączenie nonszalancji i elegancji. Ponadto warto eksperymentować z poszetkami i wybierać te o ciekawych wzorach i kolorach, zapraszamy do zapoznania się z naszymi modelami:

https://luma-milanowek.pl/Poszetki-Jedwabne-c24

Czy poszetka to klasyka? Co ciekawe swoje początki miała już w starożytności: w Rzymie, gdy Cesarz chciał dać znak do rozpoczęcia walk gladiatorów, to rzucał chusteczkę na ziemię, a w średniowieczu rycerze nosili przy sobie chusteczki jako znak miłości i wierności swojej wybranki serca. Dlatego drogie Panie już czas pomyśleć właśnie o takim prezencie dla swojego ukochanego!

Na koniec kilka słów o sposobie składania i noszenia takiej poszetki. Sposobów składania i układania poszetki w brustaszy jest co najmniej kilkadziesiąt, jednakże najbardziej popularny jest klasyk zwany czasem stylem prezydenckim, który polega na złożeniu poszetki w zwykły prostokąt i umieszczeniu jej ok. 2-3 cm ponad kieszenią, kolejny cieszący się powodzeniem styl to tzw. trójkąt, podwójny trójkąt oraz puff. Poszetka pozwala nam na eksperymentowanie i ukazanie jej w różnych konfiguracjach, dzięki czemu za każdym razem możemy wyglądać inaczej.

Ponadto może być też użyta jako kobiecy dodatek: zawiązana na rączce kobiecej torebki czy też jako ozdoba włosów bądź w formie bransolety zawiązanej na nadgarstku.

Zatem nie bójmy się eksperymentować i już dziś zamówmy swoją poszetkę na każdą okazję!

https://luma-milanowek.pl/Poszetki-Jedwabne-c24