Gawroszka to mała apaszka, często wykonana z jedwabiu. Pierwotnie małe apaszki/chustki były noszone przez paryskich uliczników. Sama nazwa pochodzi od postaci Gavroche’a z ”Nędzników” Victora Hugo. Gawroszki pokochały gwiazdy estrady, kobiety biznesu i polityki. To dodatek, który wpisuje się w wizerunek wielu kobiet na całym świecie.

Ta mała chusteczka to kwadratowa apaszka o wymiarach zazwyczaj ok. 55 x 55 cm. Oczywiście najbardziej elegancką wersją jest jedwabna gawroszka, która powinna się znaleźć w garderobie każdej kobiety.

To ponadczasowy dodatek, który można wykorzystać na setki sposobów. Możemy ją zawiązać na śmigiełko i na supełek. Zawiązać kucyk i użyć jako opaski czy też nakrycia głowy. Sprawdzi się tez jako biżuteria na szyi czy też przewiązana na nadgarstku zastąpi bransoletę. Może też być ozdobą kobiecej torebki. Najwyższa jakość jedwabiu naturalnego od Luma Milanówek sprawi, że gawroszka będzie służyć przez lata i sprawdzi się nie tylko od święta, ale także na co dzień. Warto stworzyć własną niepowtarzalną stylizację dzięki temu luksusowemu dodatkowi.

Do wyboru mamy kilka wersji gawroszki:
- klasyczna jednobarwna gawroszka (kliknij tutaj) - doskonale sprawdzi przy każdej stylizacji, jest uniwersalna i będzie pasować w szczególności do wzorzystych strojów
- ręcznie cieniowana jedwabna gawroszka (kliknij tutaj) - podkreśli charakter, a samo cieniowanie uwydatni piękno jedwabiu poprzez optyczną trójwymiarowość tkaniny. Cieniowana gawroszka sprawdzi się zarówno w stylizacjach klasycznych jak i nowoczesnych.
-ręcznie malowane gawroszki z motywami kwiatowymi (kliknij tutaj) - ten rodzaj gawroszek jest szczególny, gdyż przez wiele kobiet jest uważany jako arcydzieło sztuki, które samo w sobie nadaje luksusowy charakter każdej stylizacji.
gawroszki jedwabne drukowane (kliknij tutaj) - tak apaszka może idealnie podkreślić nasz charakter. Wybierz wzór pasujący do Twojego stylu. W szczególności zachęcamy do zapoznania się z kolekcją muzyczną (kliknij tutaj) apaszek/gawroszek (kliknij tutaj) , jak również z kolekcją łowickich wzorów (kliknij tutaj).