apaszka męska

James Bond też nosi fular


Ta fikcyjna postać dziś już kultowa, w pełni kojarzy na nam się z archetypem macho. Zatem jakie może wywołać zaskoczenie fakt, że w niektórych scenach z Roger’em Moor’em widzimy go noszącego fular męski jedwabny do aksamitnego smokingu. W złotej erze Hollywood wielkie gwiazdy takie jak Clarke Gable czy Carry Grant prezentowali się szykownie, a jednocześnie męsko w tym jedwabnym dodatku. Ich młodsi koledzy Al Pacino czy Andy Garcia kopiowali ten styl zamożnego dżentelmena. Choć męska apaszka kojarzy się nam raczej z wyrafinowaną elegancją i minioną erą, może też być współczesna. Daleko nie trzeba szukać, spójrzcie na Pierce Brosnana, który fjedwabny fular nosi do dżinsowej koszuli i swobodnej kurtki typu bomber. Były James Bond fantastycznie łączy wyszukaną elegancję ze współczesnym sznytem, którego punktem centralnym jest chustka męska. Być może ten trend zaczerpnął wprost z „GoldenEye”?

Choć przyjęło się, że nazwa fular pochodzi z języka francuskiego i oznacza jedwabną chusteczkę, pierwotnie pochodzi z Dalekiego Wschodu. To brytyjscy kupcy przywieźli z Indii ten przyszły atrybut elegancji. To rodzaj jedwabnej chustki o miękkim wykończeniu i prostym splocie skośnym, płóciennym czy atłasowym. Upowszechnił się w epoce wiktoriańskiej i wówczas stał się symbolem elegancji w męskiej modzie. Fular jedwabny noszony był szczególnie przez intelektualistów, artystów i dżentelmenów. W dwudziestym wieku fular męski był kojarzony z symbolem mężczyzny niezależnego i odważnego. Z czasem nosili go panowie chcący podkreślić elegancką nonszalancję w swoim stylu. Dziś wraca do łask jako wyraz indywidualizmu podkreślany w stylizacjach typu „smart casual” i „casual business”. Fular do garnituru najchętniej łączony przez panów z marynarkami tweedowymi, dzianiną czy jasnymi garniturami. Wystarczy odpiąć jeden guzik, aby elegancko wyeksponować męską apaszkę. To idealne rozwiązanie dla mężczyzn, którzy nie przepadają za krawatami czy muszkami.

apaszka męska

W Luma Milanówek podtrzymujemy te piękne tradycje fularu, korzystając z najlepszej jakości włoskich tkanin. Nasi styliści pieczołowicie wybierają najbardziej szykowne wzory na drukowanych męskich apaszkach i kolory na tych, jednobarwnych. Ręcznie rolowane brzegi to specjalność naszych polskich rzemieślników. To sprawia, że te wyjątkowe egzemplarze możecie dostać jedynie u nas. Przygotowujemy je z myślą o nowoczesnych, odważnych mężczyznach, chcących podkreślić swoją indywidualność męskim, luksusowym akcentem.

Części z nas apaszka męska jedwabna kojarzy się z czymś niespotykanym jak różowa koszula, z epoką zamożnych angielskich dżentelmenów, a części z pisarzami, artystami i dandysami zamierzchłych czasów. Przede wszystkim chusta męska to dodatek stylizacji i wyłącznie od mężczyzny zależy w jaki sposób chce go zaprezentować i jaki wizerunek zbudować swoim strojem. Głównym zadaniem dodatków do stylizacji jest uwypuklenie swojej wyjątkowości, gdyż w klasycznym stroju większość mężczyzn wybiera unifikacyjne garnitury. W epoce, gdzie każdy chce świadomie budować swoją markę osobistą, strój jedynie może pomagać, a akcesoria wyróżniać. Zatem dziś męska chustka pod szyję będzie kojarzyła się jedynie z taką cechą charakteru mężczyzny, jaką chce tym stylem pokazać.

Zatem bądźcie odważni jak Bond, James Bond … i noście męskie apaszki.

fular męski chustka męska apaszka męska jedwabna